BOYS
reż. Mischa Kamp
Holandia, dramat
poster

Pierwsza miłość to wyjątkowe uczucie, któremu większość chętnie się poddaje. Inaczej jest z Siegerem. On robi wszystko, żeby nie zauważyć, że taka miłość przydarza się właśnie jemu.

15-letni Sieger dostaje się do sztafety lekkoatletycznej, która ma wziąć udział w krajowych mistrzostwach. Na treningu poznaje intrygującego i nieprzewidywalnego Marca. Szybko znajdują wspólny język i stają się przyjaciółmi, jednak stopniowo zaczyna ich łączyć coś więcej. Sieger próbuje walczyć z uczuciem, ale zaprzeczanie samemu sobie staje się dla niego coraz trudniejsze.

ZOBACZ ZWIASTUNKINA

MISCHA KAMP - REŻYSERKA

Urodzona w 1970 roku Mischa Kamp studiowała komunikację zanim rozpoczęła karierę filmową. W 1996 roku ukończyła Holenderską Akademię Filmową. Jej filmem dyplomowym był krótki metraż "My Mum Has A Gun Too" pokazywany na międzynarodowych festiwalach filmowych. Po wyreżyserowaniu kilku krótkich metraży, dokumentów, seriali oraz filmów telewizyjnych dla telewizji holenderskiej zrealizowała wspaniały film dla dzieci "The Horse of Saint Nicolas" (2005) opowiadający o losach małej chińskiej dziewczynki, próbującej przystosować się do nowego życia w Holandii. Pokazywany na całym świecie film okazał się takim sukcesem, że Mischy udało się nakręcić w 2007 roku jego sequel zatytułowany "Where is Winky's Horse", który również bardzo spodobał się dzieciom i ich rodzicom, a także otrzymał nagrodę Złotego Cielca Publiczności na Holenderskim Festiwalu Filmowym w Utrechcie. W kolejnych latach Mischa wyreżyserowała dwa filmy telewizyjne - "De Fuik" (2008) oraz "Lellebelle" (2009), a także odcinek serialu "Godforsaken" (2012) i popularny film dla dzieci "Tony 10" (2012).

foto1 foto2 foto3
foto4 foto5 foto6