Kwiaty nienawiści
Nunca vas a estar solo
Reż. Alex Anwandter
dramat, Chile
poster

Juan jest zamkniętym w sobie pracownikiem fabryki manekinów. Sam wychowuje nastoletniego syna, który jest gejem. Kiedy młody Pablo w tajemnicy spotyka się z kolegą, Juan jest zaabsorbowany pracą - liczy na to, że po 25 latach spędzonych w firmie w końcu zostanie partnerem. Ciche i stabilne życie rodziny zburzy brutalny atak na jego syna.

ZOBACZ ZWIASTUNO FILMIE

W marcu 2012 całą Ameryką Południową wstrząsnęła historia młodego chłopaka z Chile, Daniela Zamudio, który został zamordowany przez neonazistów. Jego tragiczna śmierć przyczyniła się do przyspieszenia zmian legislacyjnych dotyczących przeciwdziałania homofobii. Poruszony tym wydarzeniem reżyser Alex Anwandter stworzył opowieść o człowieku, który nagle poznaje świat pełen uprzedzeń, nienawiści i brutalności. Film zdobył Specjalną Nagrodę Jury na Teddy Awards przy tegorocznym Berlinale i zdobył nagrodę dla Najlepszego Filmu Zagranicznego na Rome Independent Film Festival w Rzymie.

Uzasadnienie Jury Teddy Awards:

"Fenomenalne osiągnięcie debiutującego scenarzysty, reżysera i kompozytora pokazuje, że perwersyjne są nie osoby homoseksualne, a społeczeństwo, w którym funkcjonują. "Kwiaty nienawiści" wrażliwie ukazują płynność płciową z różnych perspektyw. Zamiast normalizować akty nienawiści, film zachęca widzów do zrewidowania swoich odczuć na ten temat. Pochodzący z Chile filmowiec Alex Arwandter to nowy, ekscytujący głos, który pragniemy usłyszeć jeszcze w przyszłości."

foto1 foto2 foto3
foto4 foto5 foto6