POKÓJ LEO
POKÓJ LEO

Leo ma 29 lat. Właśnie zostawiła go dziewczyna. Na pożegnanie dostał wizytówkę psychologa, który ma go wyleczyć z impotencji. Leo myśli, że traci czas na terapii, chociaż fajnie mu się rozmawia z lekarzem. Z matką jest zupełnie odwrotnie, ta zadaje dużo niewygodnych pytań.

Leo prowadzi sekretne życie. Nocą przez Internet umawia się z innymi mężczyznami, jednak nieczęsto uprawia z nimi seks. Są albo nieatrakcyjni, albo nie potrafią całować. Spotyka jednak dwie osoby, które wkrótce wywrócą do góry nogami jego ułożony świat: Caro – dawną koleżankę ze szkoły podstawowej oraz Sebę – miłego faceta, który wspaniale całuje i nie widzi problemów w swojej seksualności.

Różne oblicza Leo prowadzą do narastającego napięcia. Leo nie chce nikogo rozczarować. Pragnie przestać się ukrywać, lecz paraliżuje go strach.

O FILMIE

Pokój Leo został zakwalifikowany do konkursu na Festiwalu w San Sebastian w 2009 roku. Wyświetlany był także na wielu festiwalach filmowych LGBT, także w Polsce podczas festiwalu EuroPride 2010.

Film ten porusza ważne kwestie dla osób homoseksualnych, a także ich bliskich i przyjaciół. Wielu ludzi w różnych etapach swojego życia może utożsamiać się z tytułowym Leo, który nie mogąc sprostać oczekiwaniom innych wikła się w sieci wewnętrznych konfliktów. Film podejmuje również tematy uniwersalne, takie jak otwartość w relacjach międzyludzkich, życie w zgodzie ze sobą i szczerość wobec własnych pragnień. Przede wszystkim jednak daje nadzieję.

WYDANIE DVD

Szczegóły techniczne
obraz: PAL 16:9,
dźwięk
: Dolby Digital 2.0,
płyta
: DVD 5 (jednostronna jednowarstwowa),
region
: 2,
język
: hiszpański, lektor polski, napisy polskie,
czas filmu: 94 min.,
rok produkcji
: 2009

GDZIE KUPIĆ

POKÓJ LEO na DVD jest dosępny w całym kraju w sklepach Empik, Media Markt, Saturn

Sprzedaż wysyłkową prowadzą:

  • bearbook - pierwsza polska księgarnia dla gejów i lesbijek,
  • KinoLGBT.pl - nasz sklep internetowy.
POKÓJ LEO POKÓJ LEO POKÓJ LEO
POKÓJ LEO POKÓJ LEO POKÓJ LEO

PATRONAT MEDIALNY

TOK FM KINO innastrona.pl stopklatka.pl students.pl independent.pl take-me.pl