LISTY OD NIEZNAJOMEGO
reż. Yariv Mozer
Izrael, dramat
poster

„Drogi Boazie, nie pytaj, kim jestem ani skąd cię znam. Często o tobie myślę. Czuję się trochę zakłopotany, siedząc przy moim biurku i pisząc do ciebie ten list, ale nie mam odwagi na nic więcej.”

Tel Awiw, rok 1989. Student lingwistyki Boaz niespodziewanie zaczyna dostawać listy miłosne od nieznajomego mężczyzny. Nie przyznaje się do tego przed swoją dziewczyną i na własną rękę próbuje ustalić, kto jest ich autorem. Prowadząc prywatne śledztwo, rzuca podejrzenia na kolejne osoby. Jednocześnie dziewczyna Boaza, Noa, zauważa, że chłopak się od niej oddala. Kiedy stara się zrozumieć dlaczego, znajduje nie tylko listy, ale odkrywa też mroczną tajemnicę Boaza.

ZOBACZ ZWIASTUNYARIV MOZER - REŻYSER

Yariv Mozer ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Filmu i Telewizji Uniwersytetu w Tel Awiwie w 2003 roku. Wyreżyserował dokumenty: „The Invisible Men” (Nagroda Specjalna Jury Doc Aviv w 2012 roku) oraz „My First War” (Nagroda dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Filmu Żydowskiego w Toronto oraz Nagroda Specjalna Jury Doc Aviv w 2008 roku). Yariv Mozer wyprodukował ponad 15 filmów dokumentalnych, wśród nich: zdobywcę Nagrody Niemieckiej Akademii Filmowej „The Heart of Jenin” (2008) oraz nominowanego do Nagrody Izraelskiej Akademii Filmowej „The House of Tabenkin st.” (2008). Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz Izraelskiej Akademii Filmowej. „Listy od nieznajomego” to jego pierwszy film fabularny.

foto1 foto2 foto3
foto4 foto5 foto6