DRUGIE ŻYCIE LUCII
DRUGIE ŻYCIE LUCII

Podróż na kraniec świata. Od zdrady do miłości.

Życie Lucii wali się w gruzy. Ma poważne problemy ze zdrowiem, a w dodatku odkrywa, że zdradza ją mąż. Rzuca więc wszystko i wraz z przyjaciółką, Leą – z którą połączyła ją zmysłowa fascynacja – rusza na kraniec świata. Czy wśród skał wybrzeża Patagonii, w magicznej krainie wielorybów, bohaterki znajdą rozwiązanie swoich problemów? Czy przeżyją tu oczyszczenie i przemianę duchową?

Nawiązujący do najwybitniejszych osiągnięć Krzysztofa Kieślowskiego film Stefana Pasetto to nastrojowe i odważne kino kobiece. Lucia i Lea szukają swego miejsca na Ziemi. Uciekają od mężczyzn, którzy ich nie rozumieją. Chciałyby zacząć wszystko od nowa.

Zobacz Drugie życie Lucii - kino europejskie w najlepszym wydaniu.

POLSKIE GWIAZDY MÓWIĄ O FILMIE

Wypowiedzi Ewy Kasprzyk, Anny Seniuk, Anny Laszuk, Zofii Czerwińskiej, Agnieszki Graff, Marcina Pietrasa i Macieja Michalskiego po pokazie "Drugiego życia Lucii" w warszawskim kinie "Kultura".AKTUALNOŚCI

Śledź aktualności związane z filmem na Facebooku.

Specjalny, premierowy pokaz filmu DRUGIE ŻYCIE LUCII odbył się 30 września 2011 w warszawskiej Kinotece. Na pokazie obecny był Stefano Pasetto, reżyser filmu, który po projekcji spotkał się z widzami.

STEFANO PASETTO - REŻYSER

Urodził się w Rzymie w 1970 roku. Po obronie pracy dyplomowej poświęconej Krzysztofowi Kieślowskiemu, studiował w Państwowej Szkole Filmowej w Rzymie.

Jego filmy krótkometrażowe (Sisters, I Don’t Need Anything, Once for Your Eyes... Once for Your Lips, The Joke) były pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, między innymi w Cannes, Londynie, Rzymie czy Turynie. Wyreżyserował również serię filmów dokumentalnych dla RAISAT: Waiting in the Wings, Ancient Water oraz Italian Women Rebels of the 20th Century.

Stefano Pasetto zajmuje się reżyserią, montażem i pisze scenariusze. Jego pierwszym filmem pełnometrażowym był Tartarughe sul dorso z 2005 roku.

DRUGIE ŻYCIE LUCII - foto1 DRUGIE ŻYCIE LUCII - foto2 DRUGIE ŻYCIE LUCII - foto3
DRUGIE ŻYCIE LUCII - foto4 DRUGIE ŻYCIE LUCII - foto5 DRUGIE ŻYCIE LUCII - foto6

PATRONAT MEDIALNY

Trójka Polskie Radio   K MAG   Kampania Przeciw Homofobii   Kampania Przeciw Homofobii   Krytyka Polityczna   w stronę kobiet.pl   ELLE   Feminoteka   stopklatka.pl  

PARTNERZY

Włoski Instytut Kultury w Warszawie   Hotel Mercure Grand w Warszawie