poster

Antonio i Paulo po latach związku postanawiają wziąć ślub. Uroczystość ma się odbyć w rodzinnym mieście Antonia na południu Włoch. Jego ojciec jest tam burmistrzem. Chce uchodzić za tolerancyjnego, jednak okazuje się, że jego otwartość ma swoje granice. Wyraźnie rozróżnia, co jest męskie, a co gejowskie i ślub jego syna z innym mężczyzną zwyczajnie nie mieści mu się w głowie. Zupełnie inaczej jest z matką Antonia, która chce zaprosić na wesele całe miasto. Nie wyobraża też sobie, że na uroczystości może zabraknąć rodziców Paula. Tylko że Paulo stracił z nimi kontakt już dawno temu.

ZOBACZ ZWIASTUN

O FILMIE

„Moje wielkie włoskie gejowskie wesele” to szalona komedia, która podbiła serca widzów we Włoszech. Scenariusz powstał na podstawie znanej broadwayowskiej sztuki pod tym samym tytułem. Historia Antonia i Paula nie tylko bawi, ale dużo mówi też o akceptacji, również akceptacji siebie samych.

„To, co wyróżnia ten film, to jego serce - wszystko toczy się z radosną energią i tempem, które nie pozwala na chwilę nudy. Jest w nim prawdziwa słodycz, która nie prowadzi do przedawkowania cukrem; pomiędzy włoskim temperamentem i weselnym podekscytowaniem jest tu mnóstwo entuzjazmu i uniesień w każdej scenie.” SWITCH