MORZE PÓŁNOCNE, TEXAS
Belgia
dramat
poster
Pim mieszka gdzieś na bezludnym wybrzeżu Belgii. Jego matka Yvette Bulteel gra na akordeonie w lokalnym barze i bardziej znana jest jako Yvette Mimosa. Ich życie pachnie zimnymi frytkami, tanimi papierosami, wermutem i zwietrzałym piwem..

ZOBACZ ZWIASTUNO FILMIE

Jako dziecko Pim marzy o lepszym życiu. Wyobraża sobie księżniczki i piękne królowe. Kiedy kończy 16 lat, zamiast tego zaczyna marzyć o Gino, chłopaku z sąsiedztwa. Znają się od dawna i zawsze było między nimi to napięcie. Gino kupił motor i jest idolem Pima, którego życie składa się teraz na przemian z małych nadziei i drobnych upokorzeń. Nic dziwnego, że czasami ucieka do swoich marzeń.

Pewnego dnia Yvette wyjeżdża z młodym Zoltanem. Pim zostaje sam. Przygarnia go mama Gina. Mieszka teraz z nią i jej córką Sabriną. Gino wyprowadził się do dziewczyny, więc Pim śpi w jego łóżku. Jednak romans Gino się kończy i najskrytsze marzenia Pima mają szansę się spełnić.

NIEKTÓRE NAGRODY I FESTIWALE

  1. Plus Camerimage – nominacja w kategorii debiutów operatorskich
  2. 6th International Rome Film Festival – nagroda dla filmu w kategorii 13+
  3. Be Film Festival

BAVO DEFURNE - REŻYSER

Urodzony w 1971 roku, absolwent Lukas St Art School w Brukseli, artysta, fotograf i filmowiec. Bavo Defurne zasłynął debiutancką serią nagradzanych przez krytyków filmów krótkometrażowych, które eksplorowały tematy stale pojawiające się w jego twórczości: homoseksualnej miłości i straty, ciała, siły natury i ciszy.

Ognisko (Kampvuur, 2000) było największym osiągnięciem Bavo jako twórcy filmów krótkometrażowych. Prezentowane było na najważniejszych festiwalach i zdobywało wiele nagród. Zostało kupione przez wiele stacji telewizyjnych, w tym Canal+ we Francji i Channel 4 w Wielkiej Brytanii.

Kompilacja filmów krótkometrażowych Bavo Defurne była dystrybuowana w kinach i na DVD w wielu krajach. Poszczególne filmy prezentowane były również w galeriach sztuki, w tym w Kunsthalle w Wiedniu i w Sala Kubo-Kutxa w San Sebastian.

W 2011 roku Bavo Defurne napisał i wyreżyserował pierwszy film pełnometrażowy Noordzee, Texas, w którym rozwija wcześniej podejmowane tematy.

Bavo Defurne mieszka w Ostend w Belgii, na wybrzeżu gdzie powstawały zdjęcia do Noordzee, Texas.

foto1 foto2 foto3
foto4 foto5 foto6

PARTNERZY I PATRONAT MEDIALNY

empik.com portalfilmowy.pl Filmaster dlastudenta.pl irka vice
queer.pl bearbook.pl Replika genders.pl homiki.pl queercafe.pl