SIERPIEŃ
USA
dramat/romans 100 min
poster
SIERPIEŃ to intymna opowieść o miłości i zdradzie.

Upalne lato w Los Angeles. Jonathan dostaje wiadomość, że jego ex, Troy, wrócił po wielu latach z Barcelony. Ożywają długo skrywane pragnienia, odradza się namiętność. Problem w tym, że Jonathan jest teraz z Raulem...

SIERPIEŃ nawiązuje formą do filmu ZUPEŁNIE INNY WEEKEND. Muzyka i realistyczne zdjęcia sprawiają, że aż się czuje duszność w powietrzu i w relacji Jonathana, Raula i Troya.

ZOBACZ ZWIASTUN


OPIS

Wiele z nas zadaje sobie to pytanie: a co, jeśli on wróci?

Pewnego upalnego lata w Los Angeles szczęśliwy związek Jonathana i Raula zostaje wystawiony na próbę. Jonathan dostaje wiadomość, że jego ex, Troy, wrócił po wielu latach z Barcelony. Na pozór niewinny romans z Troy’em komplikuje życie Jonathana i Raula, ożywia długo skrywane pragnienia i tęsknotę. Historia z przeszłości szybko przeradza się w wielką namiętność zmuszając całą trójkę do podejmowania bardzo trudnych wyborów.

SIERPIEŃ to namiętna i skomplikowana opowieść, która z różnych perspektyw bada złożoność miłości i intymności we współczesnym świecie. Wymownie pokazuje, że sprawy serca nigdy nie są białe albo czarne.

FESTIWALE

  1. Seattle International Film Festival 2011
  2. Frameline 35
  3. Outfest 2011
  4. Newfest 2011

Z RECENZJI

Reżyser Eldar Rapaport poprzez dialogi, muzykę i obraz ukazuje wiele odcieni prawdy, zaufania, miłości i pożądania. Silna ale subtelna reżyserska ręka.
- Dennis Harvey, Variety -

Film, który trzeba zobaczyć na festiwalu Outfest.
- Greg Hernandez, Frontiers Magazine -

Seksowny film o niebezpieczeństwach i przyjemnościach związanych z dawnymi miłościami.
- Gary Kramer, Frontiers Magazine -

Zajmujący.
- LA Weekly -

Ten wyważony dramat romantyczny fascynuje na wiele sposobów. Gra aktorska jest doskonała, piękne zdjęcia. Reżyser i scenarzysta Eldar Rapaport stworzył inteligentne, dobrze napisane, realistyczne postacie.
- Edge Magazine -


ELDAR RAPAPORT - REŻYSER

Za film STEAM zdobył European Iris Prize, najbardziej prestiżową Międzynarodową Nagrodę dla Gejowskich i Lesbijskich Filmów Krótkometrażowych.

Urodził się w Tel Awiwie. W 1991 roku przeniósł się do USA, gdzie uczęszczał do Emerson College w Bostonie. W 1997 roku rozpoczął pracę w branży nowoczesnych mediów produkując strony internetowe, DVD i inne multimedialne projekty dla różnych klientów na całym świecie. Wiosną 2001 rozpoczął studia z produkcji filmowej na NYU, a rok później napisał i wyreżyserował TREMOR, krótkometrażowy film o hustlerze prowadzącym podwójne życie. Film wyświetlany był na Festiwalu Filmowym NewFest w Nowym Jorku w 2003 roku a następnie na wielu zagranicznych festiwalach m.in. w Hiszpanii i Australii.

POSTMORTEM, jego drugi film krótkometrażowy i punkt wyjścia dla filmu AUGUST pokazywany był w 2005 roku na kilkudziesięciu festiwalach na całym świecie, w tym w Sydney, Londynie, na NewFest w Nowym Jorku, na Seattle International Film Festival, Outfest w Los Angeles i Palm Spring Short Films Festival. Został nagrodzony Nagrodą Publiczności dla najlepszego filmu krótkometrażowego na GLFF w Barcelonie.

Jego ostatni film STEAM – o dwóch mężczyznach uwięzionych w saunie bez wyjścia – w dalszym ciągu pokazywany jest na festiwalach. Zdobył prestiżową Iris Prize w Cardiff w Wielkiej Brytanii oraz nagrodę Jury na LesGaiCineMad w Madrycie. Jesienią 2011 Eldar wraca do wielkiej Brytanii aby nakręcić kolejny film w ramach grantu Iris Prize.

Eldar żyje obecnie pomiędzy Los Angeles i Tel Awiwem. SIERPIEN to jego pierwsza pełnometrażowa fabuła.

foto1 foto2 foto3
foto4 foto5 foto6

PARTNERZY I PATRONAT MEDIALNY

PortalFilmowy.pl Soul Magazine dlastudenta.pl Filmaster students.pl homiki.pl bearbook.pl
queer.pl homoseksualizm.pl Replika Genders