poster

„Życie zaskakuje bardziej niż filmy” – powiedział Arthur do Jacquesa, kiedy pierwszy raz przypadkiem spotkali się w kinie. Jacques jest znanym w Paryżu pisarzem, a Arthur to młody student, który dużo czyta. Spotkają się jeszcze wiele razy, a ich namiętność przeplatać się będzie z intelektualną i emocjonalną grą. Jednak choroba Jacquesa nie pozwala mu uwierzyć, że ma jeszcze szansę na prawdziwą miłość. Jest rok 1993.

ZOBACZ ZWIASTUN

REŻYSER O FILMIE

Nowy film ikony kina LGBT, Christophe'a Honoré („Piosenki o miłości”, „Piękna”, „Ukochany”), nominowany do Złotej Palmy w Cannes, w Polsce premierowo prezentowany na festiwalu Nowe Horyzonty w sekcji Mistrzowie. Historia Jacquesa i Arthura to nostalgiczny powrót do Paryża sprzed 25 lat. Jak stwierdził reżyser - „To nie jest historia o miłości niemożliwej – to raczej historia o niemożliwym życiu.”

O REŻYSERZE

Christophe Honoré to jeden z bardziej uznanych współczesnych francuskich twórców. Jest nie tylko reżyserem, ale także pisarzem i dramaturgiem - ma na swoim koncie powieści i liczne teatralne adaptacje. W swojej filmowej twórczości współpracuje z największymi gwiazdami francuskiego kina - m.in. Louisem Garrelem, Isabelle Huppert, Catherine Deneuve i Chiarrą Mastroianni. Do jego najważniejszych filmów zaliczają się „Piosenki o miłości” (za które zdobył swoją pierwszą nominację do Złotej Palmy w Cannes), „Piękna” z Leą Seydoux i odważny „Mężczyzna w kąpieli” ze skandalizującą rolą François Sagata.

ŚWIATOWA PRASA O FILMIE

„Poruszający i pełen życia”
HOLLYWOOD REPORTER

„Pełen wdzięku, subtelny, satysfakcjonujący i emocjonalnie złożony, to jeden z najlepszych filmów Honoré.”
SIGHT AND SOUND

„Najbardziej emocjonalne i subtelne dzieło Christophe’a Honoré jest poruszającym hołdem dla sztuki i kultury we Francji z początku lat 90. (…), który dotyka afirmujących życie, melancholijnych strun."
INDIE WIRE

„Sorry Angel ma tę samą niespokojną energię co „120 uderzeń serca”.”
FILM INQUIRY

„Delikatny, niepewny romans, jednocześnie pełen życia i śmierci.”
THE PLAYLIST

„Wzniosło smutny w swoim słodko-gorzkim nastroju i konsekwentnej, kolorystycznej tonacji, w rezultacie jest wielowarstwowym, niemal powieściowym, czułym i delikatnym studium życia i miłości.”
CONCRETE PLAYGROUND

„Cudowny, słodko-gorzki romans ociekający francuskością.”
THE TELEGRAPH

„Kolejny duży krok w pokazywaniu jednopłciowych relacji na dużym ekranie.”
VARIETY

„Pięknie oddaje wzruszający moment gejowskiej historii (…) Słodko-gorzki cud.”
VANITY FAIR

PARTNERZY

  • Empik
  • Instytut Francuski
  • Kino
  • Queer.pl
  • Replika
  • Outfilm.pl