THELIVINGEND
THELIVINGEND

Luke jest młody, przystojny i zbuntowany. Jest zakażony wirusem HIV. Może z tego wynika jego obojętność wobec życia. Jon jest niezależnym pisarzem, który właśnie dowiedział się, że też jest seropozytywny. Kiedy się spotykają, wybucha między nimi szalone uczucie, pełne namiętności, erotyzmu i pasji.

Dwaj wyobcowani ze społeczeństwa kochankowie wyruszają w wielką podróż. Podążają bez jasno określonego celu przez surrealistyczną Amerykę lat 90’, biorąc udział w licznych strzelaninach i pościgach samochodowych. A wszystko to w rytmie mocnej, industrialnej muzyki.

O FILMIE

Ten wczesny film Gregga Arakiego należy do klasyki gatunku New Queer Cinema. Jego premiera odbyła się w 1992 roku na Festiwalu Sundance, gdzie otrzymał nominację do nagrody głównej. W roku 2008 pokazano go tam ponownie w odrestaurowanej i zremiksowanej wersji, która właśnie znajduje się na naszym wydaniu DVD. Film wyświetlany był między innymi w Berlinie i na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

Na świecie The Living End zyskał sławę obrazu kultowego (mówi się o nim, że to gejowska wersja Thelmy i Louise). Jest to znakomity przykład kina postmodernistycznego, które – choć pozostaje krytyczne wobec popkultury, to jednak czerpie z niej pełnymi garściami. Pomimo upływu lat film ten nie stracił niczego ze swojej bezkompromisowej zadziorności. To prawdziwy rarytas dla koneserów niezależnego kina autorskiego w wydaniu amerykańskim.

WYDANIE DVD

Bogate wydanie The Living End oprócz znakomitego filmu Gregga Arakiego w wersji polskiej z napisami i lektorem, zawiera również dodatki: komentarz reżysera, zwiastun oraz zapowiedzi kolejnych tytułów Tongariro Releasing.

Dodatek specjalny: książeczka z esejem Edwarda Pasewicza oraz notką na temat New Queer Cinema.

Szczegóły techniczne
obraz: PAL 4:3,
dźwięk
: MPEG-2,
płyta
: DVD 5 (jednostronna jednowarstwowa),
region
: 2,
język
: angielski, lektor polski, napisy polskie,
język dodatków: angielski, napisy polskie,
czas filmu
: 81 min.,
czas dodatków
: 81 min. (komentarz audio) + 9 min. (zwiastuny),
rok produkcji: 1992/2008

GDZIE KUPIĆ

THE LIVING END na DVD jest dosępny w całym kraju w sklepach Empik, Media Markt, Saturn.

Sprzedaż wysyłkową prowadzą:

THELIVINGEND THELIVINGEND THELIVINGEND
THELIVINGEND THELIVINGEND THELIVINGEND

PATRONAT MEDIALNY

TOK FM Przekrój innastrona.pl stopklatka.pl students.pl KINO independent.pl take-me.pl