ZUPEŁNIE INNY WEEKEND
Wielka Brytania
dramat/romans, 96min.
poster

Russell (Tom Cullen) to samotny mężczyzna mieszkający na 14 piętrze bloku w Nottingham. Jest człowiekiem skrytym, małomównym, nieśmiałym. Pracuje jako ratownik na pływalni, od czasu do czasu zapali sobie dla relaksu trawkę. Tylko najbliżsi przyjaciele wiedzą, że jest gejem.

Pewnego wieczoru poznaje w klubie Glena (Chris New), całkowite swoje przeciwieństwo - chłopaka energicznego, gadatliwego, bezczelnego. Artystę, który nie chce się z nikim na dłużej wiązać. Wydaje się więc, że mężczyźni rozstaną się po wspólnie spędzonej nocy. A jednak następnego dnia są wciąż razem. Tworzy się między nimi coraz głębsze porozumienie. To, co zaczęło się od seksu powoli przeradza się w miłość. Ale jest jeden problem – Glen ma wyjechać na dwa lata do USA. Czy zostanie z Russellem?

ZOBACZ ZWIASTUNNIEKTÓRE NAGRODY I FESTIWALE

  1. 27. Warszawski Festiwal Filmowy - sekcja "Odkrycia"
  2. 47. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach - sekcja "Forum niezależnych"
  3. BFI London Film Festival - Tom Cullen oraz Chris New nominowani do nagrody dla Najlepszych Debiutantów
  4. SXSW Film Festival - Nagroda Publiczności Emerging Visions
  5. Nashville Film Festival - Główna Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu i Najlepszego Aktora
  6. Toronto Inside Out LGBT Film Festival - Nagroda Publiczności dla Najlepszego Filmu
  7. Frameline, San Francisco Gay and Lesbian Film festival - Nagroda dla Najlepszego Filmu
  8. Outfest Los Angeles - Główna Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu Zagranicznego
  9. Oslo Gay and Lesbian Film Festival - Główna Nagroda Jury oraz Nagroda Publiczności

RECENZJE

ZUPEŁNIE INNY WEEKEND wyróżnia się emocjonalną wnikliwością i wartościami artystycznymi. Traktuje, jak najbardziej, o kondycji ludzkiej. I już teraz zasługuje na miano najlepszego filmu tego roku.
- Paul Brunick, Film Comment -

ZUPEŁNIE INNY WEEKEND opowiada historię przelotnego romansu z delikatnością i filozoficzną głębią. Skupiając się na przygodnej relacji między dwoma młodymi mężczyznami o skrajnie różnych poglądach na życie, film posługuje się dość typową dynamiką. Jednak z powodzeniem, dzięki świetnemu obsadzeniu zdolnych aktorów i jasnemu scenariuszowi. Autentyczna pasja przykuwających uwagę głównych bohaterów pozwala filmowi przeistoczyć się w wyraziste studium kryzysu tożsamości, rozgrywające się w ciągu trzech pełnych namiętności dni.
- Eric Kohn, IndieWIRE -

Jeśli każdy film jest tak świetny jak ZUPEŁNIE INNY WEEKEND, festiwal zapowiada się genialnie.
- Eugene Hernandez, indieWIRE -

Ta opowieść o zauroczeniu między dwoma mężczyznami (...) wykracza poza pochopnie nadaną etykietkę filmu niszowego. Choć nie okazuje się być współczesnym musicalem, ani nawet nie bawi się tą konwencją, dla mnie w swym klimacie przypomina "Once". Jest w tym obrazie coś niepozornego, a zarazem sugestywnego, przy jednoczesnej grze na uczuciach widzów. Sam już nie wiem... nie jest to typowy cukierkowaty film, a jednak wyczułem w nim subtelną słodycz. Koniec końców krąży on wokół motywu tragicznej "miłości", zaś gra aktorska pochłania odbiorcę do ostatnich minut. To kolejny laureat festiwalu SXSW w 2011 roku, który nie jest dla mnie zaskoczeniem.
- Mark Bell, Film Threat -

Film idzie podobną drogą jak "Przed wschodem słońca" Richarda Linklatera. (...) Reżyser Andrew Haigh starannie dobiera ujęcia, pozwalając bohaterom swobodnie opuszczać kadr i do niego wracać. Przydaje to wyrazistości oraz surowości szczerym rozmowom głównego duetu, jak też scenom rozbuchanego seksu. ZUPEŁNIE INNY WEEKEND osiąga to, co wielu innym się nie udaje: autentyczność przedstawionej relacji.
- Matt Patches, Cinema Blend -

foto1 foto2 foto3
foto4 foto5 foto6

PARTNERZY I PATRONAT MEDIALNY

tok fm Krytyka Polityczna KINO stopklatka.pl Filmaster K MAG students.pl dlastudenta.pl Independent
bearbook.pl Replika innastrona.pl homiki.pl queercafe.pl