Lola

Image:

Lola skończyła niedawno 18 lat, jest dziewczyną, która przechodzi tranzycję i właśnie dowiedziała się, że została zakwalifikowana na operacje z nią związane. Niestety krótko po tym przyszła też informacja, że zmarła jej ciężko chora mama, która do tej pory jako jedyna pomagała jej finansowo. Spełniając ostatnie życzenie mamy, Lola i jej ojciec, który wcześniej wyrzucił ją z domu i z którym nie miała kontaktu od dwóch lat, wyruszają do ich rodzinnego domu, aby zawieźć tam prochy. Podczas wspólnej podróży muszą wrócić do niezagojonych ran, ale też zmierzyć się razem z nowymi wyzwaniami.

Zobacz zwiastun

Nagrody i festiwale

  1. Nagroda Magritte (belgijski Oscar) dla najbardziej obiecującej aktorki dla Myi Bollaers
  2. Nagroda Magritte za najlepszą scenografię dla Catherine Cosme
  3. Nagroda Magritte - nominacje w kategoriach najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsza muzyka i najlepszy montaż
  4. Cesar - nominacja dla najlepszego filmu zagranicznego

Zobacz w kinach

Gdańsk: Kino Kameralne Cafe https://www.kinokameralnecafe.pl/repertuar/

               Kino Żak https://klubzak.com.pl/projekty/projekt-kino.html

Kraków: Kino Kika http://www.kinokika.pl/

Łódź: Kino Charlie https://www.charlie.pl/index.php?i=film&id=1592571409

           Kino Bodo https://kinobodo.pl/

Poznań: Kino Bułgarska 19 http://kinobulgarska19.pl/

              Kino Apollo http://kinoapollo.pl/

              Kino Pałacowe https://kinopalacowe.pl/filmy/5925-lola/

              Kino Muza http://www.kinomuza.pl/repertuar/film/2511

Słupsk: Kino Rejs http://www.sok.slupsk.pl/

Szczecin: Kino Pionier https://www.kino-pionier.com.pl/

Warszawa: Kino Elektronik http://kinoelektronik.pl/

                    Kino Amondo http://kinoamondo.pl/

                    Kino Luna http://www.kinoluna.pl/

Wrocław: Kino Nowe Horyzonty https://www.kinonh.pl/

 

 

Partnerzy medialni