Zapowiedzi filmowe

Słoń

Polska, dramat, romans

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

Błogosławieni

Włochy, romans, dramat
Od 7 października w kinach. Film nominowany do nagrody Queer Lion na Festiwalu w Wenecji.

Łabędzi śpiew

USA, komediodramat

Legendarny aktor Udo Kier jako emerytowany fryzjer, który ucieka ze swojego domu opieki po tym, jak dowiaduje się o ostatnim życzeniu jego byłej klientki – cudownej Lindy Evans, która chciała by ułożył jej ostatnią fryzurę. Mężczyzna wyrusza w podróż, w której konfrontuje się z duchami swojej przeszłości. Musi jeszcze zdobyć przybory fryzjerskie niezbędne do pracy. „Łabędzi śpiew” to słodko-gorzka komedia, w której genialny Udo Kier odkrywa na nowo swój blask.

Beyto

Szwajcaria, dramat
Beyto mieszka w Szwajcarii, pilnie się uczy i przygotowuje się do zawodów pływackich. Jest także szczęśliwie zakochany w swoim trenerze - Mike’u. Jednak gdy jego rodzice dowiadują się, że ich jedyny syn jest w związku z mężczyzną, postanawiają podstępem zwabić go do rodzinnej Turcji i ożenić z wybraną dla niego dziewczyną.

Mascarpone

Włochy, komedia romantyczna

Antonio rozstaje się z mężem i nagle musi znaleźć nowy dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wynajmuje sobie pokój i zatrudnia się w piekarni. Zaczyna stawiać czoła rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i... aplikacji do randkowania.

Wielka wolność

Austria, Niemcy, dramat
Zakwalifikowany do krótkiej listy w oscarowym wyścigu i nagrodzony przez jury w Cannes dramat o poszukiwaniu wolności, kiedy cały czas jest ona odbierana.

Zatroskany obywatel

Izrael, komediodramat
Ben - politycznie liberalny gej - próbuje ulepszyć swoją dzielnicę w slumsach południowego Tel Awiwu, sadząc na swojej ulicy drzewo.