Zapowiedzi filmowe

A potem tańczyliśmy

Szwecja, dramat, romans
Odkrycie Festiwalu w Cannes. Opowieść o gruzińskich tancerzach, którzy muszą odnaleźć swoją własną drogę.

My dwie

Francja, Luksemburg, Belgia, komediodramat
Historia pięknej miłości między kobietami, która przetrwała lata, a teraz musi się zmierzyć z przeciwnościami. W głównych rolach dwie wspaniałe aktorki Barbara Sukowa i Martine Chevallier.

Szalone noce z Emily

USA, komedia, romans, biograficzny
Komedia biograficzna o twórczości jednej z najwybitniejszych amerykańskich poetek Emily Dickinson i o jej miłości do Susan Gilbert.

Książę

Chile, Argentyna, Belgia, dramat
Chilijski romans więzienny z Alfredem Castro w głównej roli.

Przyszłość należy do nas

Niemcy, dramat
Nagrodzony Teddy Award na tegorocznym Berlinale niemiecki romans między dwoma chłopakami irańskiego pochodzenia, z których jeden urodził się już w Niemczech, a drugi przebywa w ośrodku dla uchodźców.

Łowca

Argentyna, thriller
Argentyński thriller w reżyserii Marco Bergera, jednego z najbardziej znanych twórców kina LGBT („Nieobecny”, „Blondyn”).

Are You Proud?

Wielka Brytania, dokument
Poruszający film dokumentalny nie tylko o historii ruchu LGBT w Wielkiej Brytanii, ale w ogóle o potrzebie walki o prawa osób LGBT na świecie.

Benjamin

Wielka Brytania, romans
Najpiękniejszy romans między chłopakami od czasu „Zupełnie innego weekendu”. W rolach głównych Colin Morgan i Phénix Brossard.

Lola

Belgia, Francja, dramat
Wyciskająca łzy opowieść o relacji trans dziewczyny (Mya Bollaers) z ojcem. W roli ojca gwiazda francuskiego kina, nagrodzony w Cannes za „Pianistkę” Benoît Magimel.

Nasze dzieci

Norwegia, dramat

Podczas szkolnej przerwy 13-letnia Lykke, córka polityka Partii Pracy, wdaje się w bójkę z kolegą z klasy - Jamiem, synem miejscowego polityka prawicowego. Na skutek urazu, przewieziony do szpitala chłopak wkrótce umiera. Rodzice dzieci, wychowawcy, psycholog i dyrektorka szkoły starają się prześledzić bieg wydarzeń i dotrzeć do prawdy.