Katalog filmów

Krewetki w cekinach

Francja, komedia
Zwariowana francuska komedia o gejowskiej drużynie piłki wodnej, która razem ze swoim homofobicznym trenerem wyrusza na mistrzostwa Gay Games.

José

Gwatemala, USA, dramat
Najlepszy Queerowy Film na Festiwalu w Wenecji, a także film otwarcia LGBT Film Festival. Wyjątkowy przykład kina LGBT z Gwatemali.

Tom of Finland

Finlandia, dramat, biograficzny
Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku.

Piękny kraj

Wielka Brytania, dramat, romans
Porównywany do „Tajemnicy Brokeback Mountain”, nagrodzony na Festiwalu Filmowym Sundance romans między brytyjskim farmerem i emigrantem z Rumunii. Kinowy hit i jeden z najpopularniejszych filmów na Outfilmie.

Lato Sangaile

Litwa, Francja, Holandia, dramat, romans
„Lato Sangaile” to nie tylko piękny, nagradzany na festiwalach romans między dziewczynami. To również opowieść o przełamywaniu własnych lęków i akceptowaniu siebie.

Mandarynka

USA, komediodramat
Błyskotliwa komedia o dumnych i silnych dziewczynach, które zawsze trzymają się razem i pomimo swojej sytuacji życiowej nigdy nie tracą poczucia humoru. Film Seana Backera, twórcy „Florida Project” został w całości nakręcony iPhonem.

Pieśń słonia

Kanada, dramat
Xavier Dolan w brawurowej roli chłopaka osadzonego w szpitalu psychiatrycznym, który wciąga swojego lekarza w niebezpieczną grę.

W jego oczach

Brazylia, dramat, romans
Jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych filmów LGBT. Historia niewidomego chłopca w Brazylii, który odkrywa, że jest gejem, walczy o akceptację w szkole i przeżywa pierwszą miłość do chłopaka.

W kręgu

Szwajcaria, biograficzny, dramat, dokument, romans
Prawdziwa historia walki o miłość. Fabularyzowany film dokumentalny o wydawcach jednego z pierwszych magazynów gejowskich, o represjach ze strony władz oraz o związku dwóch chłopaków, którzy poznali się w tamtych czasach i byli razem ponad 50 lat.

Siła przyciągania

Niemcy, dramat
Niemiecka odpowiedź na „Tajemnicę Brokeback Mountain". Romans między chłopakami w szkole policyjnej.

Pięć tańców

USA, dramat, romans, muzyczny
Historię młodego tancerza, który na przekór rodzicom przyjeżdża do Nowego Jorku w poszukiwaniu szczęścia i miłości. Wyjątkowa uczta dla zmysłów.

Jonathan Agassi uratował mi życie

Izrael, Niemcy, dokument, biography
Film dokumentalny Tomera Heymanna („Mr. Gaga”) o jednym z najbardziej znanyk aktorów gejowskiego porno. We wrześniu na specjalnych pokazach z udziałem reżysera.