Katalog filmów

Not a boy, not a girl

Australia, dokument

Dokument pokazujący świat młodych ludzi niebinarnych – sprzeciwiających się szufladkowaniu, życiu w narzuconych przez społeczeństwo normach. Nastolatkowie redefiniują tradycyjne postrzeganie płci i ich ról, aby każdy mógł być po prostu sobą.

Man made

USA, dokument

Poruszający portret czterech mężczyzn transpłciowych, którzy przygotowują się do jedynych na świecie zawodów kulturystycznych dla osób transpłciowych. Pokonują codzienne wyzwania we współczesnym społeczeństwie - definiowania płci, męskości i prawdziwej miłości.

My dwie

Francja, Luksemburg, Belgia, komediodramat
Historia pięknej miłości między kobietami, która przetrwała lata, a teraz musi się zmierzyć z przeciwnościami. W głównych rolach dwie wspaniałe aktorki Barbara Sukowa i Martine Chevallier.

A potem tańczyliśmy

Szwecja, dramat, romans
Odkrycie Festiwalu w Cannes. Opowieść o gruzińskich tancerzach, którzy muszą odnaleźć swoją własną drogę.

Nasze dzieci

Norwegia, dramat

Podczas szkolnej przerwy 13-letnia Lykke, córka polityka Partii Pracy, wdaje się w bójkę z kolegą z klasy - Jamiem, synem miejscowego polityka prawicowego. Na skutek urazu, przewieziony do szpitala chłopak wkrótce umiera. Rodzice dzieci, wychowawcy, psycholog i dyrektorka szkoły starają się prześledzić bieg wydarzeń i dotrzeć do prawdy.

Lola

Belgia, Francja, dramat
Wyciskająca łzy opowieść o relacji trans dziewczyny (Mya Bollaers) z ojcem. W roli ojca gwiazda francuskiego kina, nagrodzony w Cannes za „Pianistkę” Benoît Magimel.

Benjamin

Wielka Brytania, romans
Najpiękniejszy romans między chłopakami od czasu „Zupełnie innego weekendu”. W rolach głównych Colin Morgan i Phénix Brossard.

Are You Proud?

Wielka Brytania, dokument
Poruszający film dokumentalny nie tylko o historii ruchu LGBT w Wielkiej Brytanii, ale w ogóle o potrzebie walki o prawa osób LGBT na świecie.

Krewetki w cekinach

Francja, komedia
Zwariowana francuska komedia o gejowskiej drużynie piłki wodnej, która razem ze swoim homofobicznym trenerem wyrusza na mistrzostwa Gay Games.

José

Gwatemala, USA, dramat
Najlepszy Queerowy Film na Festiwalu w Wenecji, a także film otwarcia LGBT Film Festival. Wyjątkowy przykład kina LGBT z Gwatemali.

Tom of Finland

Finlandia, dramat, biograficzny
Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku.

Piękny kraj

Wielka Brytania, dramat, romans
Porównywany do „Tajemnicy Brokeback Mountain”, nagrodzony na Festiwalu Filmowym Sundance romans między brytyjskim farmerem i emigrantem z Rumunii. Kinowy hit i jeden z najpopularniejszych filmów na Outfilmie.

Siła przyciągania

Niemcy, dramat
Niemiecka odpowiedź na „Tajemnicę Brokeback Mountain". Romans między chłopakami w szkole policyjnej.

Pięć tańców

USA, dramat, romans, muzyczny
Historię młodego tancerza, który na przekór rodzicom przyjeżdża do Nowego Jorku w poszukiwaniu szczęścia i miłości. Wyjątkowa uczta dla zmysłów.

Łowca

Argentyna, thriller
Argentyński thriller w reżyserii Marco Bergera, jednego z najbardziej znanych twórców kina LGBT („Nieobecny”, „Blondyn”).

Przyszłość należy do nas

Niemcy, dramat
Nagrodzony Teddy Award na tegorocznym Berlinale niemiecki romans między dwoma chłopakami irańskiego pochodzenia, z których jeden urodził się już w Niemczech, a drugi przebywa w ośrodku dla uchodźców.

Książę

Chile, Argentyna, Belgia, dramat
Chilijski romans więzienny z Alfredem Castro w głównej roli.

Szalone noce z Emily

USA, komedia, romans, biograficzny
Komedia biograficzna o twórczości jednej z najwybitniejszych amerykańskich poetek Emily Dickinson i o jej miłości do Susan Gilbert.

Jonathan Agassi uratował mi życie

Izrael, Niemcy, dokument, biography
Film dokumentalny Tomera Heymanna („Mr. Gaga”) o jednym z najbardziej znanyk aktorów gejowskiego porno. We wrześniu na specjalnych pokazach z udziałem reżysera.