Aktualności

“My dwie” z nagrodą CAMERIMAGE

W weekend poznaliśmy laureatów festiwalu filmowego EnergaCAMERIMAGE 2020. W kategorii Debiut Operatorski zwyciężył film “My dwie”. Od wczoraj jest również wiadomo, że to właśnie ten film będzie reprezentował Francję na Oscarach 2021.

"My dwie" od dzisiaj na ekranach polskich kin

Filippo Meneghetti w swoim pełnometrażowym debiucie odważył się pokazać widzom miłość między dwiema starszymi kobietami. Uczucie, które kojarzy nam się z młodością, witalnością, energią, w obrazie Meneghettiego odważnie łamie stereotypy, zachwycając krytyków i widzów na całym świecie. Już dziś “My dwie” wchodzi na ekrany polskich kin.

10. Urodziny Tongariro na LGBT Film Festival Online!

Wirtualna odsłona tegorocznego 11. LGBT Film Festival już wkrótce na Outfilmie, a w festiwalowej selekcji nasze filmy!

Od 26 października do 8 listopada na Outfilmie

"Nasze dzieci" w konkursie NOWE KINO na Transatlantyk Festiwal!

Filmy prezentowane w tej sekcji to wybór najciekawszych premier z całego świata, włącznie z filmami nagradzanymi na najważniejszych festiwalach. Podczas tegorocznego konkursu w zestawieniu znalazł się film "Nasze Dzieci" - jeśli wygra, wprowadzimy go do polskich kin!

“My dwie” Filippo Meneghettiego zwycięzcą tegorocznego LGBT Film Festival

LGBT Film Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Odbywa się co roku i jest największym świętem kina LGBT w kraju. W tym roku odbyła się jego 11. edycja.

"A potem tańczyliśmy" premierowo w kinach!

W Gruzji wywołał wielotysięczne protesty, na festiwalu w Cannes - 15-minutowe owacje na stojąco, w piątek wchodzi do polskich kin.

"A potem tańczyliśmy" z nagrodami po Festiwalu Kino w Trampach

Festiwal Kino w Trampkach to doroczny festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży, odbywający się w Warszawie. W tym roku Jury Młodzieżowe Nagrodę Główną przyznało "A potem tańczyliśmy" Levana Akina!

LOLA na Festiwalu Wiosna Filmów

Przedpremierowy pokaz filmu LOLA już 5 czerwca o godzinie 19:00 na Festiwalu Wiosna Filmów ONLINE. Zapraszamy!

LOLA przeciw homofobii

Bez względu na koronawirusa, przyspieszamy premierę filmu LOLA. Szukajcie go od 26 czerwca w serwisach VOD i w kinach, jeśli tylko to będzie możliwe.

Przegląd nowego koreańskiego kina LGBT

Po raz pierwszy na Outfilmie. Zobaczcie filmy, które dla Was wybraliśmy.

Jak walczyć o prawa osób LGBT żeby wygrać?

Film „Are You Proud?” Ashleya Joinera przedstawia ponad 50-letnią drogę Wielkiej Brytanii do pełnej równości małżeńskiej. Polska premiera tego dającego nadzieję dokumentu tylko na Outfilmie.

Tongariro ma 10 lat

10 lat minęło, zanim zdążyliśmy się obejrzeć. To był niesamowity czas ze wspaniałymi osobami, które pomogły nam pokazywać nasze filmy i które chciały je oglądać.