LOLA przeciw homofobii

Dodane przez jakubmroz -

LOLA przeciw homofobii

Naszą misją zawsze było wspieranie osób LGBT i walka z homofobią. Poprzez filmy chcemy pokazywać społeczeństwu, że geje, lesbijki i osoby trans są jego nieodzowną częścią, a osobom LGBT, że jest nas dużo, że należy nam się szacunek i równe traktowanie i że możemy żyć szczęśliwie będąc tym, kim jesteśmy.

W związku z ostatnim rankingiem ILGA Europe oraz wynikami badań Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej zdecydowaliśmy nie czekać na całkowite otwarcie gospodarki i pokazać film LOLA już teraz, jak się tylko da. To piękna opowieść o transseksualnej dziewczynie i jej pojednaniu z ojcem. Takich historii nam potrzeba i takie historie się dzieją też w Polsce. Nie dajmy sobie wmówić, że jest źle i że nie może być lepiej. Będzie lepiej i możemy o to walczyć.

Planowaliśmy polską premierę LOLI podczas festiwalu Parady Równości, ale w związku z koronawirusem musimy szukać innych możliwości. Zapraszamy gorąco na ten wyjątkowy, pozytywny film od 26 czerwca. W internecie i w kinach, jeśli to tylko będzie możliwe.