Moje lato z Carmen

Image:
Moje lato z Carmen

Demos i Nikitas to dwójka najlepszych kolegów, którzy od lat z mniejszym lub większym powodzeniem próbują rozwijać swoje aktorskie kariery. Jako geje muszą przy tym zmagać się z licznymi stereotypami na temat tego, jak są postrzegani w filmowym świecie i do jakich ról rzekomo „pasują”. Nikitas ma tego serdecznie dość i dlatego postanawia napisać scenariusz i wyreżyserować film, na przekór i wbrew oczekiwaniom. Rodzaj queerowej komedii romantycznej, o jakiej sam zawsze marzył. Razem ze swoimi przyjacielem zaczyna nad nim prace, omawiając w pocie czoła kolejne perypetie bohaterów na plaży dla nudystów, w upalne, kipiące erotyzmem greckie lato. Ich  zabawne przygody sprawiają, że fikcja miesza się z rzeczywistością na zaskakujące sposoby.

NAGRODY I FESTIWALE

  • Festiwal Filmowy w Wenecji - nominacja do Nagrody Giornate degli Autori
  • Thessaloniki Film Festival - Nagroda Publiczności oraz Nagroda Jury Młodzieżowego
  • FEST International Film Festival - Najlepszy Film
  • Festival Cinéma Méditerranéen de Bruxelles - Nagroda Publiczności

Zacharias Mavroeidis tworzy inteligentny i dowcipny „film w filmie”, pogrywając przy tym z konwencjami tzw. gejowskiego kina. Nie skupia się przy tym na ukazaniu wykluczenia czy niedopasowania w dojmującym hetero świecie, ale zamiast tego proponuje radosną, queerową wakacyjną eskapadę, w której granice między jawą a snem się zacierają.

‘’Moje Lato z Carmen" to bezkompromisowa komedia, która skupia się na przyjaźni między byłymi partnerami, złożonej i wieloaspektowej relacji, która rzadko jest głównym tematem filmów queerowych” – podsumowuje Zacharias Mavroeidis.