Słoń

Image:

Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

Czuły film, który mocno przytula i przepełnia nadzieją! Queerowy romans, zdobywca nagrody na festiwalu w Gdyni i jeden z najpiękniejszych debiutów tego roku.

 

Zobacz zwiastun

English

Bartek runs a small horse farm in the mountains in Southern Poland. He has to become head of the family when his father leaves and his mother has a breakdown. One day their neighbour dies and his son Dawid comes to the village for the funeral. Bartek becomes fascinated by Dawid and his recklessness. First love will force him to decide if he’s ready to choose his freedom over family obligations.

ENGLISH PRESSKIT

Nagrody / Awards

Złote lwy: Najlepszy Film w kategorii Filmów Mikrobudżetowych / BEST FILM IN THE MICROBUDGET FILM COMPETITION on the 47th Polish Film Festival

Fusion Oslo: Nagroda Publiczości / Audience Award

Reeling Chicago Film Festival: Najlepszy Film Fabularny / Best Narrative Feature 

Festiwale

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Cinema Diverse, Palm Springs

Reeling Film Festival, Chicago

Fusion Oslo

Cinema Queer, Stockholm

Iris Prize, Cardiff

FRAP, Gorzów Wielkopolski

TLVFest, Tel Aviv

Mezipatra, Brno and Prague

Melbourne Queer Film Festival

Roze Filmdagen, Amsterdam

Dwa Brzegi, Kazimierz Dolny

Outfilm Poznan Festival

Nowe Horyzonty, Wrocław

Braunschweig International Film Festival

Partnerzy medialni

Dla mediów