Nowe filmy

Wielka wolność

Austria, Niemcy, dramat

Hans jest homoseksualistą, a obowiązujący w III Rzeszy paragraf 175  skazuje osoby odmiennej orientacji seksualnej na więzienie. W wyniku tego Hans przez kolejne dekady jest zamykany raz za razem. Jedynym stałym elementem w jego życiu staje się skazany za morderstwo Viktor. Czy to prawda, że od nienawiści do miłości wystarczy jeden krok? 

Taniec nagości

Belgia, dokument

Film stanowi zapis z przygotowania kontrowersyjnego przedstawienia, w którym biorą udział nadzy tancerze. Wytypowana drogą eliminacji jedenastka jest prowadzona przez choreografa o dość specyficznych metodach instruktorskich. Sceny ekstatycznego tańca ujętego w ramy chaotycznej narracji rodzą pytanie o charakter decyzji choreograficznych. Czy prezentowanej na tle sterylnej bieli nagości bliżej jest do estetyki czy też erotycznego ujęcia? Tancerze zaczynają kwestionować wizję artysty...

 

Mascarpone

Włochy, komediodramat, romans

Antonio rozstaje się z mężem i nagle musi znaleźć nowy dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wynajmuje sobie pokój i zatrudnia się w piekarni. Zaczyna stawiać czoła rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i... aplikacji do randkowania.

Jump, darling

Kanada, dramat

Russell to początkujący drag queen, który po bolesnym rozstaniu z partnerem, wyjeżdża do swojej babci na wieś. Okazuje się, że jej stan zdrowia z dnia na dzień się pogarsza, chłopak odmawia jednak wysłania jej do domu opieki.

Łabędzi śpiew

USA, komediodramat

Legendarny aktor Udo Kier jako emerytowany fryzjer, który ucieka ze swojego domu opieki po tym, jak dowiaduje się o ostatnim życzeniu jego byłej klientki – cudownej Lindy Evans, która chciała by ułożył jej ostatnią fryzurę. Mężczyzna wyrusza w podróż, w której konfrontuje się z duchami swojej przeszłości. Musi jeszcze zdobyć przybory fryzjerskie niezbędne do pracy. „Łabędzi śpiew” to słodko-gorzka komedia, w której genialny Udo Kier odkrywa na nowo swój blask.

Słoń

Polska, dramat

Bartek prowadzi małe gospodarstwo w górach i opiekuje się swoją matką. Kiedy zakochuje się w Dawidzie, który po latach przyjechał do rodzinnej wsi, zaczyna budzić się w nim od dawna skrywane pragnienie wyjazdu z domu. Nie może jednak zostawić matki samej.

Aktualności

SKOŃCZYLIŚMY KRĘCIĆ "SŁONIA"

Zakończyły się zdjęcia do naszego filmu „Słoń” w reżyserii Kamila Krawczyckiego i produkcji Tongariro Releasing.

"WIELKA WOLNOŚĆ", austriacki kandydat do Oscara, wkrótce w kinach!

Jesteśmy oficjalnymi polskimi dystrybutorami filmu "Wielka wolność"!❤🧡💛💚💙💜
Austriacki kandydat do Oscara niedługo pojawi się w kinach w całej Polsce!

 

Wkrótce rusza 12. LGBT Film Festival

Festiwal jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem kulturalnym prezentującym kinematografię LGBT+.

QUEER PALM 2021

Trwa właśnie jeden z najważniejszych festiwali filmowych na świecie - Festiwal w Cannes. My najbardziej czekamy na rozdanie nagród dla filmów poruszających tematykę LGBT+ - Queer Palm.

MIESIĄC DUMY Z TONGARIRO

Nadszedł długo wyczekiwany Miesiąc Dumy! Przygotowaliśmy dla Was kilka pokazów filmowych w różnych miejscach, pełnych tęczowych produkcji!

Filmy LGBT - gdzie oglądać?

Zastanawiacie się, gdzie oglądać kinowe nowości LGBT, skoro kina po raz kolejny są zamknięte? Przygotowaliśmy dla Was listę filmowych rekomendacji i miejsc, na których znajdziecie to, czego szukacie!

Wspierajmy kina w trakcie pandemii!

Nasze ukochane kina zostały ponownie zamknięte.

Powoli zaczynamy się przyzwyczajać do tej niestabilnej sytuacji, od roku nasze nawyki znacznie się zmieniły, wiele rzeczy robimy zupełnie inaczej. Zmieńmy więc nieco nasz nawyk chodzenia do kin. Zamiast foteli, całych rzędów, zapełniajmy wirtualne sale kinowe i wspierajmy nasze ulubione kina, czekając na powrót "normalności".

"My dwie" z Cezarem!

Cezary to najbardziej prestiżowa francuska nagroda filmowa - od 1976 roku wręcza ją Akademia Sztuki i Techniki Filmowej. W tym roku nominowany w trzech kategoriach obraz "My dwie" zdobył statuetkę za najlepszy film debiutancki!

 

"A potem tańczyliśmy" nominowane do nagrody GLAAD!

GLAAD Media Awards to nagroda filmowa i telewizyjna wręczana corocznie od 1990 roku przez Gay & Lesbian Alliance Against Defamation w 40 różnych kategoriach. Przyznawana jest m. in. filmom, które w pozytywny i ciekawy sposób podejmują temat osób LGBT. W tym roku pośród nominowanych produkcji znalazł się "A potem tańczyliśmy"!

Oglądaj nasze filmy online!

"A potem tańczyliśmy" - zeszłoroczny kinowy hit, czy festiwalowe "Szalone noce z Emily", "Nasze dzieci", "Przyszłość należy do nas",  czy "Łowca" - wszystkie te filmy pokazywaliśmy w kinach w 2020 roku, dziś możecie oglądać je nie wychodząc z domu. Wystarczy wejść na Outfilm.pl! Natomiast "My dwie" - francuski kandydat do Oscarów, zwycięski film LGBT Film Festival dostępny jest na portalu mojeekino.pl