Nowe filmy

Słoń

Polska, dramat, romans

Bartek (22) prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid (32) przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.

Ognisty ptak

Wielka Brytania, Estonia, dramat, romans, biograficzny

Młody, przystojny żołnierz wdaje się w romans z charyzmatycznym pilotem myśliwca w sowieckiej bazie sił powietrznych w trakcie Zimnej Wojny.

Film oparty na prawdziwej historii.

Zatroskany obywatel

Izrael, komediodramat
Ben - politycznie liberalny gej - próbuje ulepszyć swoją dzielnicę w slumsach południowego Tel Awiwu, sadząc na swojej ulicy drzewo.

Cykady

USA, dramat

Ben dniami pracuje dorywczo, gdzie tylko się da, natomiast nocami zalicza kolejne jednorazowe przygody. Pewnego dnia spotyka przystojnego Sama, z którym zaczyna łączyć go niezwykła więź. Namiętne zbliżenia dopełniane są intymnymi rozmowami, w których mężczyźni otwierają się coraz bardziej i powierzają sobie swoje bolesne sekrety.

Taniec nagości

Belgia, dokument

Film stanowi zapis z przygotowania kontrowersyjnego przedstawienia, w którym biorą udział nadzy tancerze. Wytypowana drogą eliminacji jedenastka jest prowadzona przez choreografa o dość specyficznych metodach instruktorskich. Sceny ekstatycznego tańca ujętego w ramy chaotycznej narracji rodzą pytanie o charakter decyzji choreograficznych. Czy prezentowanej na tle sterylnej bieli nagości bliżej jest do estetyki czy też erotycznego ujęcia? Tancerze zaczynają kwestionować wizję artysty...

 

Mascarpone

Włochy, komedia romantyczna

Antonio rozstaje się z mężem i nagle musi znaleźć nowy dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wynajmuje sobie pokój i zatrudnia się w piekarni. Zaczyna stawiać czoła rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i... aplikacji do randkowania.

Wielka wolność

Austria, Niemcy, dramat
Zakwalifikowany do krótkiej listy w oscarowym wyścigu i nagrodzony przez jury w Cannes dramat o poszukiwaniu wolności, kiedy cały czas jest ona odbierana.

Aktualności

Słoń w programie 22. NH

Z dumą ogłaszamy, że polska premiera naszego "Słonia" odbędzie się w trakcie kolejnej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Jeśteśmy niezwykle przywiązani do tego festiwalu, więc nie możemy słowami wyrazić emocji, które nam towarzyszą. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas na premierze! 💙

12 lat Tongariro, 20 lat razem ❤

Już od  12 lat Tongariro z dumą prezentuje najlepsze tęczowe produkcje kina LGBT+!🌈

 

Najsłodszy film roku? Zobaczcie zwiastun MASCARPONE

Możemy już podzielić się z Wami zwiastunem filmu MASCARPONE. To bardzo duża dawka słodyczy jak na niecałe dwie minuty :) Premiera w kinach 11 lutego.

 

SKOŃCZYLIŚMY KRĘCIĆ "SŁONIA"

Zakończyły się zdjęcia do naszego filmu „Słoń” w reżyserii Kamila Krawczyckiego i produkcji Tongariro Releasing.

"WIELKA WOLNOŚĆ", austriacki kandydat do Oscara, wkrótce w kinach!

Jesteśmy oficjalnymi polskimi dystrybutorami filmu "Wielka wolność"!❤🧡💛💚💙💜
Austriacki kandydat do Oscara niedługo pojawi się w kinach w całej Polsce!

 

Wkrótce rusza 12. LGBT Film Festival

Festiwal jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem kulturalnym prezentującym kinematografię LGBT+.

QUEER PALM 2021

Trwa właśnie jeden z najważniejszych festiwali filmowych na świecie - Festiwal w Cannes. My najbardziej czekamy na rozdanie nagród dla filmów poruszających tematykę LGBT+ - Queer Palm.

MIESIĄC DUMY Z TONGARIRO

Nadszedł długo wyczekiwany Miesiąc Dumy! Przygotowaliśmy dla Was kilka pokazów filmowych w różnych miejscach, pełnych tęczowych produkcji!

Filmy LGBT - gdzie oglądać?

Zastanawiacie się, gdzie oglądać kinowe nowości LGBT, skoro kina po raz kolejny są zamknięte? Przygotowaliśmy dla Was listę filmowych rekomendacji i miejsc, na których znajdziecie to, czego szukacie!

Wspierajmy kina w trakcie pandemii!

Nasze ukochane kina zostały ponownie zamknięte.

Powoli zaczynamy się przyzwyczajać do tej niestabilnej sytuacji, od roku nasze nawyki znacznie się zmieniły, wiele rzeczy robimy zupełnie inaczej. Zmieńmy więc nieco nasz nawyk chodzenia do kin. Zamiast foteli, całych rzędów, zapełniajmy wirtualne sale kinowe i wspierajmy nasze ulubione kina, czekając na powrót "normalności".

"My dwie" z Cezarem!

Cezary to najbardziej prestiżowa francuska nagroda filmowa - od 1976 roku wręcza ją Akademia Sztuki i Techniki Filmowej. W tym roku nominowany w trzech kategoriach obraz "My dwie" zdobył statuetkę za najlepszy film debiutancki!

 

"A potem tańczyliśmy" nominowane do nagrody GLAAD!

GLAAD Media Awards to nagroda filmowa i telewizyjna wręczana corocznie od 1990 roku przez Gay & Lesbian Alliance Against Defamation w 40 różnych kategoriach. Przyznawana jest m. in. filmom, które w pozytywny i ciekawy sposób podejmują temat osób LGBT. W tym roku pośród nominowanych produkcji znalazł się "A potem tańczyliśmy"!

Oglądaj nasze filmy online!

"A potem tańczyliśmy" - zeszłoroczny kinowy hit, czy festiwalowe "Szalone noce z Emily", "Nasze dzieci", "Przyszłość należy do nas",  czy "Łowca" - wszystkie te filmy pokazywaliśmy w kinach w 2020 roku, dziś możecie oglądać je nie wychodząc z domu. Wystarczy wejść na Outfilm.pl! Natomiast "My dwie" - francuski kandydat do Oscarów, zwycięski film LGBT Film Festival dostępny jest na portalu mojeekino.pl